Do wypełniania artykułów pościelowych od zamierzchłych czasów stosowany jest naturalny puch lub pierze. W obecnych czasach możemy przebierać ze znacznej palety wyrobów pościelowych różniących się kształtem, zdobnictwem, właściwościami grzewczymi, ceną i jakością. Nowoczesna poduszka i kołdra puchowa robiona jest ze specjalnie obrobionego i wyselekcjonowanego jakościowo puchu i pierza. W jaki sposób przygotowuje się puch w renomowanej firmie przetwórstwa pierza Piórex S.A.? Wiedzę na ten temat uzyskamy od technologa firmy.

Pierzowo-puchowy surowiec kupowany jest w większości od polskich hodowców gęsi.
Po przebadaniu w laboratorium zakładowym, surowiec jest prany z dodatkiem ekologicznych środków antystatycznych, antyalergicznych i odtłuszczających. Następnie jest suszony w temperaturze 105 stopni Celsjusza, co zapewnia całkowitą sterylność. W końcowym efekcie uzyskujemy lekką, puszystą, odtłuszczoną, idealnie czystą mieszankę puchu i pierza.
W dalszym etapie, w sortownicach na sprężone powietrze, jest ona rozdzielana na pierze oraz puch o określonej jakości.
Podczas szycia kołder, w zależności od potrzeb, puch z pierzem jest mieszany w ściśle sprecyzowanym procencie i umieszczany w poszwie. Obecnie wsyp jest bardzo gęsty, uniemożliwiający przenikanie puchu na zewnątrz. Dostępny jest również specjalny inlet antyalergiczny o bardzo wysokiej gęstości, blokującej wnikanie cząstek kurzu do wewnątrz.
Przytulne, półpuchowe poduszki zapewniają wygodę głowie, a lekkie kołdry puchowe, całoroczne, zimowe lub letnie, doskonale sprawdzają się jako przykrycie w czasie snu.

Znaczny zestaw atrakcyjnych, oryginalnych kołder i poduszek marki Piórex wyszperaliśmy w e-sklepie www.poduszki-koldry.pl, specjalizującym się w sprzedaży towarów firmy Piórex. Można zauważyć, że sklep ten stawia przede wszystkim na produkty z tzw. wysokiej półki i oferuje najlepsze i najbardziej wyszukane pościele marki Piórex S.A. W ofercie sklepu internetowego „Galeria Fordito” zakupimy poduszki i kołdry z puchu gęsiego oraz poduszki i kołdry antyalergiczne przeznaczone dla osób uczulonych.
Wszystkie kołdry i poduszki marki Piórex S.A. sprzedawane w sklepie internetowym www.poduszki-koldry.pl dysponują stosownymi certyfikatami, udowadniającymi najwyższe parametry jakościowe oraz wymagane właściwości wyrobów antyalergicznych.
Warto odwiedzić sklep internetowy „Galeria Fordito” i osobiście zaznajomić się z niebywale różnorodną kolekcją puchowych lub syntetycznych kołder i poduszek Zakładu Pierzarskiego Piórex S.A.