Popularnymi prezentami, oferowanymi Młodej Parze, są puchowe artykuły pościelowe. Nowoczesne poduszki i kołdry puchowe wysoce różnią się od babcinych pierzyn. Robione są one ze specjalnie przetworzonego i wyselekcjonowanego jakościowo puchu i pierza. Jako że sposób wypełnienia kołdry decyduje o jej funkcjonalności, ciepłocie i jakości wpływającej na komfort użytkowania, dobrze wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Miękkie upierzenie ptaków nazywamy puchem. Pióra stanowią wierzchnią warstwę osłaniającą puch. U człowieka odpowiednikiem puchu jest ciepła bielizna, a równoważnikiem piór jest ubiór zewnętrzny. Kołdry puchowe produkuje się z puchu gęsiego lub kaczego. W zależności od ilości puchu w całości wypełnienia, mówimy o wyrobach puchowych lub półpuchowych. Pościele półpuchowe oprócz puchu zawierają pióra. Puch jest zróżnicowany pod względem jakości. Za lepsze uznaje się produkty wypełnione puchem gęsim, który jest cieplejszy, bardziej sprężysty i wytrzymały niż kaczy.
Kołdry puchowe napełnione stu-procentowym puchem gęsim wysokiej jakości, oznaczonym jako D1 lub D4, uznaje się za produkt z wyższej półki. Kołdry takie zapewniają odpowiednią ciepłotę już przy małej ilości puchu, co powoduje że niewiele ważą. Oprócz doskonałych parametrów grzewczych posiadają właściwości higroskopijne (odprowadzają pot i wilgoć, przepuszczając powietrze), przez co skóra ludzka może oddychać. Z tego powodu kołdry puchowe nadają się zarówno na zimę, jak i na lato. Jest to produkt w 100% naturalny i ekologiczny. Kołdry z tkaniny antyroztoczowej, wypełnione sterylnym puchem D1 lub D4, zalecane są także dla osób uczulonych na roztocza. Kołdry półpuchowe są cięższe, ich cechy cieplne są trochę gorsze, za to podobnie jak puch – są całkowicie naturalne. Ogromną zaletą jest dostępna cena.

Kołdry z puchu gęsiego D1 i D4 szyje renomowana firma Piórex S.A. Szeroki zestaw wyszukanych kołder i poduszek przyuważyliśmy w internetowym sklepie „Galeria Fordito”, specjalizującym się w sprzedaży towarów firmy Piórex S.A. Można zauważyć, że sklep ten kładzie nacisk przede wszystkim na towary najwyższej jakości i proponuje najlepsze i najbardziej oryginalne pościele marki Piórex S.A. W ofercie sklepu internetowego „Galeria Fordito” znajdziemy poduszki i kołdry z puchu gęsiego oraz poduszki i kołdry antyalergiczne przeznaczone dla osób uczulonych.
Wszystkie produkty Zakładu Pierzarskiego Piórex sprzedawane w sklepie internetowym „Galeria Fordito” (poduszki-koldry.pl) posiadają stosowne certyfikaty, potwierdzające znakomite parametry jakościowe oraz wymagane cechy wyrobów antyalergicznych.
Warto odwiedzić internetowe strony Galerii Fordito (poduszki-koldry.pl) i indywidualnie zaznajomić się z nader rozmaitą kolekcją puchowych lub sztucznych pościeli firmy Piórex S.A.

Nowożeńcy bez wątpienia ucieszą się otrzymując lekką pościel puchową.