Mając chęć na zakup kołdry zaczynamy rozważania nad jej właściwym doborem. Czy to ma być kołdra lekka o mniejszej ciepłocie, czy raczej cięższa i cieplejsza? Czy kupić oddzielną na lato, oddzielną na zimę, czy całoroczną? Jeśli w jednym łóżku śpimy w dwie osoby to w jakim rozmiarze kupić kołdrę? Czy jedną dużą, czy raczej dwie mniejsze? Co zrobić gdy jedno z nas jest ciepłolubne, a drugiemu ciągle jest za gorąco?

Na te wszystkie wątpliwości musimy sami sobie odpowiedzieć. Nie jest to proste. Osobom którym trudno się zdecydować zaproponowano rozwiązanie w postaci kołdry DUO. Mimo że jest ona uważana za jedną, w rzeczywistości są to dwie kołdry. Tego rodzaju kołdry łączone są ze sobą np. napami. Dzięki temu można je rozpiąć i stosować jako dwa niezależne okrycia. Rozróżnia się dwa typy kołder DUO, w zależności od ilości wypełnienia w każdej z nich. Kołdry DUO składające się z bliźniaczych kołder, lub kołdry DUO na cztery pory roku – gdzie jedna kołdra ma mniej wypełnienia niż druga. Na zimę można spiąć je razem, w okresie jesienno-wiosennym można spać pod kołdrą grubszą, a latem pod kołdrą cieńszą. Dodatkowo, powstała pomiędzy połączonymi kołdrami poduszka powietrzna zapewnia dodatkową izolację, zapewniającą zwiększoną ciepłotę. Możliwe jest także podzielenie się kołdrą pomiędzy sobą, w zależności od upodobań, a w dalszym ciągu będzie to jedna kołdra.
Jednocześnie, kupując tego rodzaju kołdrę oszczędzamy, gdyż cena kołdry DUO będzie niższa od ceny zakupu dwóch oddzielnych kołder. Warto zatem rozejrzeć się za kołdrami DUO.

Kołdry DUO na cztery pory roku znajdziemy w ofercie renomowanej firmy Piórex S.A. Kołdry te dostępne są zarówno jako kołdry syntetyczne jak i kołdry puchowe.

Znaczny zestaw interesujących kołder i poduszek z firmy Piórex wyszperaliśmy w sklepie prowadzącym sprzedaż za pośrednictwem internetu „Galeria Fordito”. Jak zauważyliśmy sklep ten oferuje towary z tzw. wysokiej półki i proponuje najlepsze, najbardziej oryginalne kołdry i poduszki Zakładu Pierzarskiego Piórex S.A. W sklepie internetowym „Galeria Fordito” zakupimy kołdry DUO z puchu gęsiego oraz kołdry antyalergiczne DUO syntetyczne przeznaczone dla osób uczulonych.
Wszystkie produkty Zakładu Pierzarskiego Piórex sprzedawane w internetowym sklepie „Galeria Fordito” posiadają stosowne poświadczenia, udowadniające wysokie parametry jakościowe oraz wymagane cechy wyrobów antyalergicznych.
Warto odwiedzić sklep internetowy „Galeria Fordito” i samemu zapoznać się z niebywale różnorodną kolekcją puchowych lub sztucznych pościeli Zakładu Pierzarskiego Piórex.