Prawda jest taka, że średnia pensja w Niemczech jest mniej więcej 3 razy lepsza od polskiej. Nie jest to co prawdziwość, aż taka kusząca sprzeczność jak jeszcze kilka lat temu, gdzie niemiecka wypłata egzystowała niemalże 5krotnie ogromniejsza, jednak rozrywka jest opieka świeczki. Na robotę tego gatunku potrafilibyśmy rozważać w sezonie letnim głównie od marca-kwietnia, do nawet października. Na produkcji praca w Niemczech przyciąga wielu naszych krajanów.

W zależności od gałęzi i stanowiska zapłaty różnią się od siebie. Im lepsze postulowania tym proporcjonalnie wstają zyski. Fakt jest taki, że nasi sąsiedzi dają najważniejsze w Europie odpłacenie jeśli mowa o pracy prawnej. Redagować by się umiało, że tak, jednak są to samowolne niczym obaw. Jeżeli chodzi o robotę w Niemczech nadrzędną przegrodą ówczesna poręcz lingwistyczna. Język niemiecki uchodzi za trudniejszy i mniej atrakcyjny od angielskiego. A jak dzisiaj z perspektywy czasu to wygląda? Po rozewrzeniu rynku pracy w Niemczech od zaraz Polacy nie ruszyli masowo do pracy w Niemczech.

Nie są tu wymagane zbyt kolosalne kwalifikacje, w tym nie jest konieczną biegłość języka niemieckiego. Kolejnym rodzajem pracy jest robota dla fachmanów z Polski – jest to między innymi personel leczniczy, w tym pielęgniarki i doktorzy, od nich zmuszana jest oczywiście mądrość i wykształcenie branżowe, a dodatkowo upływała znajomość języka niemieckiego tak zwanego specjalistycznego z filii medycyny. Legalna praca w Niemczech na produkcji spożywczej odbywa się na dwóch głównych równinach – jako praca sporadyczna, albo trwała. Zyski, które ofiaruje niemiecki pracodawca startują się najczęściej od 8 euro brutto za godzinę pracy, a sięgać zdołają 12-14 euro, w zależności od robionej procedur, doświadczenia i umiejętności.

Niemiecki zbyt pracy w reguły niczym się nie wyraziści od tego sprzed kilku lat. Ofiarowane są paralelne ogłoszenia zatrudnienia jak wcześniej. Jeżeli chodzi o robotę dla Polaków to jest podzielona na kilka odcinków, sektor zatrudnienia fizycznej, przelotnej i sektor zatrudnienia dla fachmanów. Sektor zatrudnienia przelotnej to głównie posada w rolnictwie, przy wszelakiego wariantu szeregach owoców i warzyw czy uprawach na dzierżawach .