Jestwieletakich czynników, które dość mocno niszczą włosy i sprawiają, żezaczynająone wyglądać szaro, smutno i smętnie.Nawet jedna osobaposiadający taką fryzurę nie czuje się z nią dobrze, dlategow każdej chwilichcesię jązmienić,wykorzystującnajróżniejsze i arcykosztowne,naturalne kosmetyki do włosów.Zdarza się, żenatomiasti one mogą nie działaćidealnie, bo o włosypowinno siętakżezadbać o wewnątrz. A można to zrobićwyłączniewykorzystującodpowiednią dietę.

Włosy potrzebują w końcu odżywienia,jednakwręczregenerujące odżywki czy maski mogą nieprzekształcićzbyt mocno ich kondycji i struktury. One działająwyłącznieod zewnątrz, stając się barierą ochronną dla włosów,natomiastnie odżywiają ich od wewnątrz, dlatego nie sprawiają, że włosy rosną mocniejsze czy piękniejsze. Taki efekt dajejedyniedieta bogata w owoce, warzywa, orzechy, pestki iróżnorakie, zdrowe tłuszcze.

Wartoteżpamiętać, że to zabiegi fryzjerskiew większości wypadkówniszczą włosy.Dużo lepiejzatemgabinetach fryzjerówkorzystaćzespa dla włosów, aniżeli z koloryzacji.